Vineri 17 Mai 2024, Actualizat acum 137 zile 12:00 am

Steaua Bucureşti- CSMS Iaşi 3-1 (1-1)

CSMS IasiCSMS Iaşi a fost învinsă, duminică seară, cu scorul de 3-1 (1-1) în partida susţinută în deplasare împotriva formaţiei Steaua Bucureşti în etapa a 25-a a Ligii I. Ieşenii au deschis scorul în minutul 15 prin Claudiu Tudor, care a tranformat un penalty după un fault în careu făcut de Chipciu asupra lui Mitici.

Acelaşi Chipciu egalează în minutele de prelungiri ale primei reprize, iar în partea a doua a jocului steliştii mai înscriu de două ori prin Pintilii, în minutul 59, şi Tatu, în minutul 85.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu – Râpă (Tănase ’25), Szukala, Chiricheş, Pârvulescu (Latovlevici ’46) – Bourceanu, Prepeliţă – Ad. Popa, Rusescu (Pintilii ’46), Chipciu – Tatu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

CSMS Iaşi: Irimia – Mitici, Al. Creţu, Avrămia, Vladu – Onofraş (Mihălăchioaie ’61), Milea, Straton, Moutinho (Cl. Ionescu ’77) – Cl. Tudor (Keita ’65) – Pătulea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.